RUOŠIAMA SPAUDAI

VISHEN LAKHIANI

NETIPIŠKO MĄSTYMO KODAS

Gyvenkite pagal savo taisykles

TAI NĖRA TIPIŠKA KNYGA

Tiesą sakant, abejoju net tuo, ar ją galima pavadinti knyga apie asmeninį augimą. Greičiau jau tai knyga apie asmeninį griovimą. Ji priverčia permąstyti savo gyvenimo aspektus, kurie jau daugybę metų buvo palikti savieigai.

Tai reiškia, kad perskaitę knygą galite pastebėti, jog nebenorite priimti kai kurių savo realybės aspektų. Pradėsite įgyvendinti pokyčius santykių ir darbo srityje, keisite savo tikslus ir dvasinius įsitikinimus, nes suprasite, kad daugumos įsitikinimų bei praeityje priimtų sprendimų nepasirinkote patys – jie buvo jums įskiepyti arba primesti.

Rašau šią knygą, norėdamas išmokyti jus kitaip žiūrėti į pasaulį ir jį keisti, keičiant savo mąstymą. Trumpai tariant, knyga padeda pabusti. Kartą išvydę dėsningumus, apie kuriuos čia kalbėsime, nebegalėsite liautis jų matyti.

Jums ši knyga arba labai patiks, arba labai nepatiks – tai priklauso nuo jūsų požiūrio į pasaulį. Tai nėra atsitiktinumas – mes augame, kai jaučiame diskomfortą arba kai mus aplanko įžvalgos. Tik apatija niekada neskatina augti.

Iš kitų knyga išsiskiria ne tik joje pateiktomis idėjomis, bet ir dar keliais aspektais:

NAUJI ŽODŽIAI. Rašydamas šią knygą turėjau sukurti per 20 naujų žodžių, kad galėčiau apibūdinti (kartais su humoru) naujus gyvenimo modelius. Žodžiai yra galinga priemonė, nes daro didelę įtaką tam, kaip matome pasaulį. Kai suprasite naujus žodžius, į kai kuriuos dalykus pažvelgsite iš naujos perspektyvos.

PAPILDOMI INFORMACIJOS ŠALTINIAI INTERNETE. Kartu su knyga gaunate priėjimą prie papildomos gausios informacijos internete. Sakykime, jums labai patiko konkrečios knygoje aprašytos idėjos, pavyzdžiui, Peterio Diamandiso, taigi įdiegę specialią mobiliąją programėlę, galite peržiūrėti visą mano interviu su Peteriu savo išmaniajame telefone (Android ir iOs) arba kompiuteryje. Jeigu jus itin sudomino kuris nors mano pasiūlytas metodas, galite pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuriame išsamiai aiškinu, kaip šį metodą taikyti. Taigi, galite per kelias valandas perskaityti knygą ir dar kelias savaites gilintis į papildomą medžiagą, kurią rasite interneto svetainėje www.mindvalley.com/extraordinary.

SOCIALINĖ MOKYMOSI PLATFORMA. Kadangi ši knyga yra apie kitokį požiūrį į gyvenimą ir abejojimą įprastomis jo taisyklėmis, rašydamas, nusprendžiau kitaip pažvelgti ir į tradicinę knygos sampratą. Labiausiai man užkliūva tai, kad net šiuolaikiniame pasaulyje nėra lengva užmegzti ryšį su kitais skaitytojais ar knygos autoriumi. Nusprendžiau ištaisyti šią klaidą ir paprašiau savo komandos sukurti socialinę mokymosi platformą, kuri leistų autoriams ir skaitytojams bendrauti tarpusavyje ir mokytis vieniems iš kitų. Tai pirmas toks projektas pasaulyje. Užsiregistravę Mindvalley svetainėje (www.mindvalley.com/extraordinary), galite dalytis idėjomis ir bendrauti su kitais skaitytojais ar tiesiogiai su manimi per savo išmanųjį telefoną arba kompiuterį.

MOKYMOSI METODOLOGIJA. Knygoje pristatau naują mokymosi modelį, kurį pavadinau sąmonės inžinerija. Įsisavinę šį modelį, suprasite visas knygoje pateiktas idėjas ir galėsite sujungti jas į vieną visumą. Be to, išmoksite mokytis. Perskaitę knygą, geriau suprasite visas kitas knygas apie asmeninį augimą ir greičiau sugersite į save jų idėjas.

MANO RAŠYMO STILIUS. Įdomiausi ir prasmingiausi pokalbiai paprastai vyksta jaukioje aplinkoje su draugais prie vyno taurės. Mes leidžiame sau būti pažeidžiamiems, esame nuoširdūs ir atviri. Kalbėdamas su bičiuliais apie gyvenimą ir verslą, mėgstu piešti ar braižyti grafikus ant servetėlių, iliustruodamas mūsų idėjas. Šioje knygoje rasite daug tokių piešinių nuo servetėlių ir asmeninių istorijų. Pasidalijau net itin asmeniniais dalykais, apie kuriuos niekada neketinau kalbėti viešai, bet dabar tai darau, kad kiti galėtų pasimokyti iš mano klaidų.

BENDRADARBIAVIMAS. Rašydamas knygą ėmiau interviu iš daugybės garsių žmonių (visi interviu, kartu sudėjus, truko per 200 valandų). Ariana Hafington (Arianna Huffington) ir Dinas Keimenas (Dean Kamen) redagavo kai kuriuos skyrius. Ričardas Bransonas (Richard Branson), Peteris Diamandis, Maiklas Bekvitas (Michael Beckwith) ir Kenas Vilberis (Ken Wilber) skyrė daug savo laiko diskusijoms ir interviu. Netgi turėjau progą (per savo žmoną) užduoti klausimą Dalai Lamai. Įtraukiau šių žmonių idėjas į knygą, nes laikau juos pavyzdžiais, iš kurių visi galime pasimokyti.

KETURIOS KNYGOS VIENOJE. Branginu savo ir jūsų laiką. Pats nemėgstu skaityti asmeninio augimo knygų, kuriose iš dalies paprasta koncepcija aiškinama ilgai ir nuobodžiai, ištempiant ją iki 70 tūkstančių žodžių. Todėl kiekvienoje knygos dalyje stengiausi pateikti detalią ir rišlią informaciją. Kiekvieną dalį galima lengvai suprasti, net perskaičius ją atskirai, o visos keturios kartu jos sudaro gyvenimo filosofiją. Mano tikslas buvo per trumpą laiką perduoti kuo daugiau išminties lengvai suprantamu ir žaismingu būdu.

SUSISIEKITE SU MANIMI. Mėgstu palaikyti ryšį su savo skaitytojais:

Facebook.com/vishen

Instagram.com/vishen

Twitter.com/vishen (naudokite saitažodį #codeXmind)

MANO INTERNETO SVETAINĖS. Daugiau informacijos apie mane ir mano darbą rasite svetainėse:

MindvalleyAcademy.com

VishenLakhiani.com

Mindvalley.com

 


 

JOE DISPENZA

TAPKITE ANTGAMTIŠKI

Nepaprasti paprastų žmonių pasiekimai

PRADŽIOS ŽODIS

 Kartais atsitinka taip, kad visai paprasti žmonės staiga peržengia visas įmanomas galimybių ribas. Tokių atvejų žmonijos istorijoje būta daug. Štai tradicinių kovų meistras Li Čingjunas iš Kinijos gimė 1677 metais, o mirė 1933 metais. Jo gyvenimo trukmė buvo 256 metai! Jis turėjo keturiolika žmonų ir susilaukė daugiau nei 200 vaikų.

Dar vienas ribų peržengimo įrodymas yra spontaniškas pasveikimas nuo vadinamųjų neišgydomų ligų. Tokių atvejų visame pasaulyje užfiksuota tūkstančiai, jie uždokumentuoti ir aprašyti specializuotose žurnaluose.

Šie ir panašūs faktai leidžia daryti prielaidą, kad mes esame ne tokie, kaip apie save manome. Esame tokie, kokių savęs net nedrįstame įsivaizduoti.

Tačiau padėtis pamažėle keičiasi. Žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau pranešimų apie nepaprastas žmogaus galimybes ir mes, užuot klausę „Ar tai tikrai įmanoma“, vis dažniau užduodame tokį klausimą: „Kaip tą pasiekti?“ Ką turime daryti, kad nubustų mūsų nepaprastas potencialas? Kaip paprasti žmonės padaro nepaprastus dalykus? Tai yra klausimas, į kurį pabandysime atsakyti šioje knygoje.

Knygos autorius Džo Dizpenza (Joe Dispenza) yra mokslų daktaras ir šiuolaikinis mistikas. Daktaro Dispenzos interesų ratas labai platus, jo vizija aprėpia tokias mokslo sritis kaip epigenetika, molekulinė biologija, neurokardiologija, kvantinė fizika – ir tai dar ne viskas. Džo Dispenza siūlo visai naują požiūrį ir į mokslą, ir į individo galimybes. Tos galimybės yra iš tikrųjų nepaprastos ir atskleisti jas gali kiekvienas – namų šeimininkės, studentai, darbininkai, mokslininkai, inžinieriai, gydytojai.

Platus daktaro Dispenzos akiratis ir bandymai aprėpti kelias pažinimo sritis nėra naujas dalykas. Panašų modelį savo veikloje sėkmingai taikė kai kurie didieji senovės mokytojai. Modelis paremtas viena paprasta idėja: kai tiesiogiai patiriame savo neriboto potencialo užuomazgas, mes pasiryžtame tą potencialą visiškai atskleisti. Toks ir yra šios knygos tikslas. Tai vadovas, kuris padės jums tapti tokiems, kokie iš tikrųjų trokštate būti. Jūs išmoksite palaikyti gerą kūno sveikatą, sužinosite, kaip sukurti idealius santykius ir užmegzti ryšį su mistine sfera.

♦♦♦

Savo akimis mačiau, kaip šis modelis veikia tikrovėje. 1998 metais su grupe piligrimų keliavau po vakarų Tibeto kalnus. Viena iš mūsų lankytinų vietų buvo nuošalus urvas, kuriame maždaug prieš devynis šimtus metų gyveno didis tibetiečių jogas ir poetas Milarepa. Apie Milarepą man daug papasakojo vienas sikhų mistikas, pas kurį aš prieš kelerius metus mokiausi jogos. Mokytojas man atskleidė šio tibetiečių šventojo gyvenimo istoriją. Milarepa gimė turtingoje šeimoje, bet dėl klastingų giminaičių intrigų šeima visą turtą prarado. Tada Milarepos motina nusiuntė jį mokytis juodosios magijos, kad jis giminaičiams atkeršytų. Milarepa iš tikrųjų įvaldė juodąją magiją ir giminaičius nubaudė, bet paskui suprato, kad jo poelgis buvo visiškai beprasmis, ir ėmė ieškoti nušvitusio mokytojo, kad šis padėtų jam apvalyti suterštą karmą. Dvylika metų intensyviai meditavęs, Milarepa nušvito ir pats tapo mokytoju. Istoriniai šaltiniai byloja, kad jis buvo pažadinęs nepaprastas vidines galias ir demonstravo jas savo mokiniams, idant parodytų jiems, jog žmones riboja tik jų įsitikinimai ir nieko daugiau.

Milarepos urvą pasiekėme po sunkaus devyniolikos dienų žygio. Turėjome priprasti prie aukštikalnių sąlygų, nes veiksmas vyko 4500 metrų aukštyje. Oras buvo išretėjęs ir labai sausas, tokiomis sąlygomis reikia labai saugotis peršalimo. Bet įveikę visus sunkumus mes galiausiai pasiekėme žygio tikslą. Atsidūrėme vietoje, kur gyveno ir rodė stebuklus didysis jogas Milarepa. Vienas iš jo stebuklų buvo delno atspaudas akmeninėje urvo sienoje. Pasakojama, kad Milarepa priglaudė delną prie akmens ir paspaudė – delnas įsispaudė į akmenį tarsi į minkštą molį. Milarepos delno atspaudas buvo skirtas ne tik jo mokiniams, bet ir visiems tiems, kurie kada nors aplankys šią vietą. Įėję į urvą, mes žibintuvėlių šviesoje ėmėme tyrinėti urvo sienas ir pamatėme kelis tokius atspaudus. Į vieną iš jų aš įstačiau savo delną. Mane apėmė įkvėpimas ir pagarbi baimė. Susimąsčiau apie Milarepą. Ką jis jautė, kai prilietė delną prie sienos ir įsiskverbė į akmenį? Kaip jam pavyko nugalėti fizikos dėsnį, kuris sako, kad du fiziniai objektai (ranka ir akmuo) vienu metu toje pačioje vietoje būti negali? Tada tarsi perskaitęs mano mintis prabilo mūsų grupės vedlys tibetietis:

– Kai didis mokytojas (Tibete tokie mokytoji vadinami gešė) medituodavo, jis susiliedavo su savo urvu, tapdavo jo dalimi ir galėdavo daryti, ką panorėjęs. Savo urve jis būdavo visiškai laisvas, urvas jo neapribodavo. Tokiu būdu gešė parodydavo savo mokiniams, kad jie gali tapti laisvi.

Vedlio žodžiai buvo labai prasmingi. Milarepa iš tikrųjų skatino savo mokinius išsilaisvinti. Akmeninė urvo siena buvo barjeras, kuris varžė jų kūnišką laisvę. Bet Milarepa parodė, kad tą barjerą galima įveikti. Barjeras, kaip mokė Milarepa, iš tikrųjų buvo ne akmeninė siena, o mokinių protas. Mokiniai buvo įsitikinę, kad akmeninės sienos su ranka perverti neįmanoma, jie tvirtai „žinojo“, kad akmuo yra kietesnis ir minkštas delnas į jį įsiskverbti negali. O Milarepa žinojo, kad žmogus tą padaryti gali. Įdomiausia, kad ir mokiniai, ir Milarepa buvo teisūs. Ir mokiniai, ir jų mokytojas gyveno savuose pasauliuose. Ir tie pasauliai buvo tokie, kaip jie apie juos galvojo.

Priglaudęs delną prie Milarepos delno atspaudo, aš paklausiau savęs: „Ar ir mus šiandieną varžo tie patys barjerai, su kuriais buvo susidūrę Milarepos mokiniai? Jeigu tai tiesa, kaip mes tuos barjerus galėtume įveikti?“

Ne kartą įsitikinau, kad jei koks nors dalykas yra tiesa, tai ši tiesa mums atsiskleis keliais būdais. Vienaip tiesą savo mokiniams atskleidė didis praeities jogas Milarepa ir kitaip tą padarė šios knygos autorius Džo Dispenza. Milarepa tiesą atskleidė per tiesioginę patirtį, o Džo Dispenza tą padarė moksliniais metodais. Ir Milarepa bei kiti mistikai, ir Džo Dispenza parodė, kad mūsų kūnai, mūsų pasaulis, mūsų gyvenimo aplinkybės ir netgi visa visata yra tokie, kokia yra mūsų sąmonė.

Taigi tiesą galime pažinti per tiesioginę patirtį. Taip savo mokinius mokė Milarepa. Pamatę, kad mokytojas atliko „neįmanomą“ dalyką, jie peržengė proto sukurtą barjerą ir tapo laisvi. Tą patį žingsnį jums padės žengti ši knyga. Jūs sužinosite, kaip atlikti kvantinį šuolį į kitą tikrovę, kuri yra tokia, kokios trokštate ir apie kokią svajojate.

Tokia yra šios knygos jėga!

Joje aiškiai ir paprastai pateikta nauja pasaulio suvokimo paradigma, kurios pagrindas yra šiuolaikinės kvantinės fizikos atradimai ir senovinių mokymų išmintis. Tačiau senieji mokytojai šią išmintį kaupdavo visą gyvenimą, o čia ji sudėta į vieną knygą ir ji jums dabar papasakos, kaip tapti antgamtiškiems.

– Gregg Braden, knygų „Dieviškoji matrica“ ir „Sąmonės kodai“ autorius


Violeta Petraitienė

Savęs ir Visatos pažinimo link

II knyga

1 laiškas. Pirmojo kurso uždaviniai

Rubininio Spindulio Buda. Visus metus su tavimi ir tavo artimaisiais darbavosi Pakylėtieji Valdovai ir kitos subtiliojo pasaulio būtybės. Jos trupino sąmonės blokus, kuriuos buvai sulipdžiusi analizuodama senus mokymus ir viską, ką atsinešei iš ankstesnių įsikūnijimų. Buvo įeita į praeitį, suaktyvinta atmintis ir tai padėjo išjudinti prigimtinę sielos energiją. Aš siekiu atverti energinį žmogaus kanalą taip, kad pagrindinės prigimtinės energijos, esančios tame lygmenyje, kuriame formuojasi esybė, galėtų tiesiogiai veikti žmogaus išraišką (gyvenimą) Žemėje. Todėl siūlau atsipalaiduoti ir ramiai priimti pokyčius. Žmogus turi tvirtą požiūrį į gyvenimą ir jį pakeisti nėra lengva. Vis dėlto jam reikės naujai suvokti gyvenimą. Ne analizuoti praeities įvykius ar žmogaus psichiką, o pajusti naują erą, jos alsavimą. Įžengti į naują etapą, kurti kitokį gyvenimo stilių. Bendrauti su Visata. Jau ir pati ne kartą patyrei panikos priepuolių, pajutusi, kad gyvenimas ne toks, kokį esi pratusi matyti, suvokti, išgyventi. Tokių priepuolių gali tikėtis ir kiti. Tai nėra lengvas procesas. Žmogus gali manyti esąs stiprus ir pasiruošęs pokyčiui, bet mes visada patikriname, ar jis pasiruošęs, sukurdami jam netikėtą išbandymą. Tuomet ir išryškėja tikrosios savybės, tikrieji siekiai. Žmogus save gali apgauti. Mūsų – niekada. Ir jeigu manote, kad esate pasiruošę eiti savęs ir Visatos pažinimo keliu, tai dar nereiškia, kad jūsų pasiryžimas bus toks pat tvirtas tam tikruose išbandymuose tiek skausmu, tiek turtu ar valdžia. Mes jokiu būdu nenorime padaryti ką nors bloga, paprasčiausiai padedame jums geriau pažinti save. Jūsų nuomonė daugeliu klausimų labai subjektyvi. O kai vertinate save, ji tampa dar subjektyvesnė. Jūs vertinate save taip, kaip norite, o išbandymai parodo, kokie esate iš tiesų. Laukia išbandymų laikotarpis. Išbandymų ir savęs pažinimo laikotarpis. Taip po truputį atsijosime senus jūsų įsitikinimus, senus siekius, seną patirtį.

Mums reikalingi laisvi žmonės. Ko mokėme iki šiol, yra labai svarbu. Tai pirmojo kurso uždaviniai, jie turi būti įgyvendinti, jei norite eiti tolyn. Švarios mintys, tyri jausmai, sąmoningumas – viskas labai svarbu, nes naujame etape kils energinių virpesių dažnis. Nepasiruošusius jis labai degins, tačiau kaltinti galėsite tik save. Esate jau subrendę žmonės ir turite jausti atsakomybę už savo skleidžiamą energiją. Jūs gaunate dieviškąją energiją ir ją transformuojate. Tik nuo jūsų sąmoningumo priklauso, ar tą energiją paversite į švarią ir šviesią, kuri palaiko visos erdvės gyvybingumą, ar į negatyvią, žudančią energiją. Negatyvi energija neleidžia kvėpuoti, neleidžia mąstyti, jausti vidinės pilnatvės, vadinasi, skleisdami neigiamą energiją naikinate aplinką. Nieko nėra blogiau, nei Dievo energiją paversti žudančia, naikinančia energija. Ir nereikia manyti, kad nesate blogi, jei tiesiogiai nenužudėte žmogaus. Jeigu skleidžiate baimės, pykčio, neapykantos energiją, jūs naikinate aplinką, o kartu ir save. Jūs turite gyvybę. O kas yra gyvybė? Tai – dieviškoji energija. Ji įteka į žmogaus kūną, ir gyvenimas prasideda. O jūs, naudodami savo riboto proto filtrą, tą dieviškąją energiją paverčiate griaunamąja. Tamsos jėgos triumfuoja: pats žmogus atsisako dieviškosios energijos – gyvybės. Kas gali būti skaudžiau Dievui už gyvybės nevertinimą? Jūsų esybė ją vertina. Tik žmogaus protas ir ego – ne visada. Todėl būkite malonūs, nežaiskite su ugnimi.

Mes džiaugiamės, kad jūs skaitote, mąstote, patiriate teigiamų emocijų. Kūryba tik prasideda. Jūs bręstate. Kai subręsite ir tapsite atsakingi, pajėgūs susitvarkyti vieni, mes pasitrauksime. Bet tai neįvyks taip greitai. Todėl bendrausime, kartu eisime į priekį: klupdami ir vėl keldamiesi.