Masonų, hermetinės, kabalistinės ir rozenkreicerių simbolinės filosofijos enciklopedinė. M. P. HOLAS. Ištraukos

už visų laikų ritualų, alegorijų ir misterijų slypinčių
SLAPTŲJŲ MOKYMŲ interpretacija

IŠTRAUKOS

Pratarmė

Parašyta daug knygų, komentuojančių slaptas antikos filosofijos sistemas, bet nesenstančios gyvenimo tiesos, kaip ir daugelis didžiųjų žemės mąstytojų, vilki dėvėtais rūbais. Šis darbas – tai bandymas pateikti knygą, vertą tų pranašų bei išminčių, kurių mintys pateiktos šiuose puslapiuose.  Realizuoti tokį Grožio ir Tiesos derinį pasirodė esą tikrai nelengva, bet tikiu, kad ta įtaka, kurią šie mąstytojai darys skaitytojui, kompensuos įdėtą darbą.

Masonų, hermetinės, kabalistinės ir rozenkreicerių simbolinės filosofijos enciklopedinė. M. P. HOLAS. Ištraukos 1

Čia galima paskaityti ir įrašyti Skaitykloje esančias knygas nemokamai.

Tam reikia įvesti teisingą jūsų vardą ir el. pašto adresą. Jūsų duomenys nebus naudojami tretiesiems asmenims. Jūsų patogumui gausite Mijalbos leidyklos naujienlaiškius apie naujausias knygas ir akcijas. (Jei nenorėsite gauti naujienlaiškių, galėsite bet kada atsisakyti). Įvedę savo varda ir el. pašto adresą, pamatysite failo pavadinimą.

Palaukite...

Kad atsidarytų failas, prašom paspausti pavadinimą arba paspausti dešinį pelės mygtuką ant kiekvieno failo pavadinimo ir taip galėsite juos išsisaugoti savo laikmenoje.

Masonų, hermetinės, kabalistinės ir rozenkreicerių simbolinės filosofijos enciklopedinė. M. P. HOLAS. Ištraukos


Darbas su šio tomo tekstu prasidėjo 1926 metų sausio pirmą dieną ir be pertraukos tęsėsi dvejus metus. Didžioji tiriamojo darbo dalis buvo atlikta dar gerokai prieš šio manuskripto rašymą. Medžiagos rinkimas prasidėjo 1921 metais, ir per trejus metus knygos planas įgavo konkrečią formą. Vardan kompaktiškumo buvo atsisakyta visų išnašų, o įvairios citatos bei nuorodos į kitus autorius įtrauktos į tekstą logine tvarka.

Nepretenduoju vadintis neklystančiu ar originaliu bet kurio knygoje pateikto teiginio atžvilgiu. Pakankamai išstudijavau antikos mąstytojų kūrinių fragmentus, kad suprasčiau, jog bet koks dogmatinis jų doktrinų išdėstymas – beprotybės viršūnė. Tradicionalizmas yra šiuolaikinės filosofijos, labiausiai jos europinių mokyklų, prakeikimas. Nors daugelis šios knygos teiginių gali pasirodyti absurdiški arba fantastiški, aš nuoširdžiai stengiausi išvengti atsitiktinių metafizinių spekuliacijų ir, pateikdamas medžiagą, stengiausi atskleisti labiau jos dvasią, nei pažodinį atskirų autorių kūrinių turinį. Prisiimdamas atsakomybę už galimas klaidas, tikiuosi išvengti kaltinimo plagijavimu, kurį paprastai pateikia kiekvienam apie mistinę filosofiją rašančiam žmogui.

Autoriai
ADAM (1)
Mooji (2)
OSHO (4)
Ramtha (1)
Scroll to Top