Pomandras

Senovės Egipto faraonų ir žynių galios laikais visą Egiptą buvo persmelkusi Toto magijos sąmonė. Viskas vyko lengvai ir paprastai, nes buvo Toto magijos valanda (analogijai žr. Šri Aurobindo „Dievo valanda“). Pasibaigus Toto magijos valandai Egiptas dar ilgus amžius gyveno jos įtakoje.

Totas savo naujam įsikūnijimui pasirinko Senąją Graikiją. Magijos pasaulyje jau buvo sumažėję ir Totas Senąją Graikiją persmelkė savo vidine filosofijos sąmone. Taip gimė Hermis Merkurijus Trismegistas, hermetinių okultizmo mokslų patronas. Jis vėl perteikė pasauliui jau pamirštas Toto magijos žinias, surašęs jas Toto knygoje. Hermio mokytojas buvo kosminis išminčius Pomandras.

„Hermio Merkurijaus Trismegisto dieviškasis Pimandras“ yra ankstyviausias hermetiškos literatūros kūrinys. Jį sudaro septyni fragmentai, surinkti į vieną vietą. Antroji „Dieviškojo Pimandro“ knyga „Pomandras“ (Reginys), manoma, vaizduoja metodą, kurio dieviškoji išmintis atsiskleidė Hermiui pirmą kartą. Po šio apsireiškimo Hermis pradėjo eiti žynio pareigas mokydamas visus, kurie galėjo suprasti nematomas visatos paslaptis, kaip jis pats jas suprato.

Įvairūs šaltiniai įvairiai interpretuoja šį kūrinį. Čia pateikiamas Menlio P. Holo (Manly P. Hall) aprašymas iš knygos „Masonų, hermetinės, kabalistinės ir rozenkreicerių simbolinės filosofijos enciklopedija“.

Pomandras 1

Čia galima paskaityti ir įrašyti Skaitykloje esančias knygas nemokamai.

Tam reikia įvesti teisingą jūsų vardą ir el. pašto adresą. Jūsų duomenys nebus naudojami tretiesiems asmenims. Jūsų patogumui gausite Mijalbos leidyklos naujienlaiškius apie naujausias knygas ir akcijas. (Jei nenorėsite gauti naujienlaiškių, galėsite bet kada atsisakyti). Įvedę savo varda ir el. pašto adresą, pamatysite failo pavadinimą.

Palaukite...

Kad atsidarytų failas, prašom paspausti pavadinimą arba paspausti dešinį pelės mygtuką ant kiekvieno failo pavadinimo ir taip galėsite juos išsisaugoti savo laikmenoje.

Pomandras

 

Autoriai
ADAM (1)
Mooji (2)
OSHO (4)
Ramtha (1)
Scroll to Top