PALEIDIMAS. Atsidavimo ir susitaikymo kelias. David R. Hawkins, M.D., Ph.D.

8.50  su PVM

Prieinamumas: Turime

 • Puslapių skaičius: 272
 • Vertėjas: Laimutė Marija Žukauskienė
 • Redaktorius: Neringa Butkienė
 • Leidimo metai: 2018
 • Ilustracijos: nėra
 • Viršelis: minkštas
 • ISBN: 9786094690594
 • Formatas: Popierinė
 • Daktaras Deividas Hokinsas – visame pasaulyje žinomas psichiatras, dvasinis mokytojas, sąmonės tyrinėtojas ir knygų autorius. Visą jo veiklą skatina visuotinė atjauta ir troškimas palengvinti žmonių kančias, kad ir kokios jos būtų. Ši ir kitos Deivido Hokinso knygos yra neįkainojama dovana visiems, kas siekia pakeisti savo gyvenimą. Deividas Hokinsas pats gavo šią dovaną, kai patyrė nušvitimo palaimą. Dabar jis dalijasi ja su savo skaitytojais ir rodo jiems išsilaisvinimo kelią. Į šią kelionę leistis galime visi.

  Jo paskaitos ir knygos – unikalios ir plačiai pripažintos. Šalia šios veiklos, Deividas Hokinsas yra įkūręs Sedonos dvasinių tyrinėjimų institutą ir jam vadovauja. Šioje knygoje aprašomos paprastos, bet efektyvios priemonės, kurios leidžia mums atsikratyti negatyvių jausmų. Remdamasis savo ilgamete klinikine patirtimi, Deividas Hokinsas įtikinamai atskleidžia, kad būtent nuslopintas vidinis negatyvumas yra didžiosios daugumos mūsų problemų ir ligų priežastis.

  Kai ją pašaliname, mūsų pasaulis ima keistis ir pokyčiai dažnai būna nepaprasti bei paliečia visas gyvenimo sritis, įskaitant sveikatą, santykius, karjerą, finansus.

  Ką daryti, kad gyvenimas toks permainingas, kad jame gausu nemalonių netikėtumų, streso ir krizių? Kaip atsikratyti negatyvių jausmų, kaip išvengti jų žalingo poveikio sveikatai, santykiams ir profesinei veiklai? Dabar pabandysiu į šiuos klausimus atsakyti. Aprašysiu labai pragmatišką paprastų ir veiksmingų būdų sistemą, kaip paleisti negatyvius jausmus ir išsilaisvinti. Turiu surinkęs mokslinių įrodymų, kad sistema tikrai veikia. Maža to, ji veiksmingesnė už daugelį kitų metodų, kurie dabar siūlomi žmonėms, norintiems susitvarkyti su streso sukeltomis problemomis.– David R. Hawkins

  Turinys
  PRADŽIOS ŽODIS 11
  PRATARMĖ 17
  Fizinis lygmuo 18
  Elgsenos lygmuo 19
  Santykių lygmuo 19
  Sąmonė / Suvokimas / Dvasingumas 19
  1 ĮŽANGA 21
  2 PALEIDIMO MECHANIZMAS 27
  Kas tai yra? 27
  Jausmai ir mentaliniai mechanizmai 29
  Streso priežastys 31
  Gyvenimo įvykiai ir emocijos 33
  Paleidimo mechanizmas 35
  Pasipriešinimas 37
  3 JAUSMŲ ANATOMIJA 41
  Tikslas – išgyvenimas 41
  Emocijų skalė 42
  Emocijos ir mintys 48
  Emocinių krizių sprendimai 50
  Praeities gydymas 52
  Pozityvių emocijų išplėtimas 56
  4 APATIJA IR DEPRESIJA 58
  Nuo apatijos iki drąsos ir dar aukščiau 59
  Smerkimas ir kaltinimas 62
  Rinkitės pozityvias nuostatas 66
  Žmonės, kurie yra šalia mūsų 67
  5 LIŪDESYS 70
  Leiskite liūdesiui iškilti į paviršių 71
  Baimė, pyktis, kaltė 73
  Kaip išvengti liūdesio 78
  6 BAIMĖ 81
  Viešo kalbėjimo baimė 82
  Gydomasis meilės poveikis 84
  Šešėlio pažinimas 89
  Kaltė 91
  7 TROŠKIMAS 97
  Troškimas kaip kliūtis 97
  Turėti, daryti, būti 100
  Blizgesys 101
  Vidinio sprendimo jėga 103
  8 PYKTIS 106
  Pozityvus pykčio panaudojimas 107
  Pasiaukojimas ir pyktis 107
  Pripažinimas 109
  Lūkesčiai 109
  Lėtinis apmaudas 111
  9 IŠDIDUMAS 114
  Išdidumas ir pažeidžiamumas 115
  Kuklumas 117
  Džiaugsmas ir dėkingumas 118
  Nuomonės ir idėjos 120
  10 DRĄSA 124
  Drąsa ir paleidimas 124
  Galios įgavimas 126
  Santykiai su žmonėmis 127
  11 GYVENIMO PRIĖMIMAS 131
  Viskas tobula taip, kaip yra 131
  Savęs ir kitų žmonių priėmimas 132
  Asmeninė atsakomybė 134
  12 MEILĖ 136
  Meilė kasdieniame gyvenime 136
  7
  PALEIDIMAS
  Meilė gydo 138
  Besąlyginė meilė 140
  Vienovė 143
  13 RAMYBĖ 146
  Ramybės poveikis 146
  Guru malonė 148
  Žvilgsnis į galutinę tikrovę 149
  14 STRESO IR FIZINIŲ LIGŲ ĮVEIKIMAS 153
  Psichologiniai aspektai ir polinkis į stresą 153
  Medicininiai streso aspektai 154
  Energinės sistemos reakcija į stresą ir akupunktūriniai meridianai 156
  Streso sumažinimo būdai 156
  Kineziologinis testas 158
  Testo technika 159
  Sąmonės ryšys su stresu ir liga 160
  15 PROTO IR KŪNO SĄSAJOS 164
  Proto įtaka 164
  Ligą lemiantys įsitikinimai 167
  Kitos technikos 170
  16 PALEIDIMO PRAKTIKOS NAUDA 172
  Sąmonės lygio kilimas 172
  Problemų sprendimas 175
  Gyvenimo būdas 176
  Psichologinių problemų sprendimas: psichoterapija ir paleidimas 179
  17 TRANSFORMACIJA 182
  Sveikata 184
  Turtas 187
  Laimė 190
  Vidinės laisvės būsena 193
  18 SANTYKIAI 195
  Negatyvūs jausmai 195
  Žmogiškosios būties sąlygos 203
  Pozityvių jausmų poveikis 205
  Lūkesčių paleidimas 207
  Seksas 210
  David R. Hawkins
  8
  19 PROFESINIAI TIKSLAI 213
  Negatyvūs jausmai ir profesiniai rezultatai 214
  Pozityvūs jausmai ir profesinė veikla 215
  Jausmai ir prekyba 216
  20 GYDYTOJAU, IŠSIGYDYK PATS! 219
  Pagrindiniai principai 220
  Ligų gydymas 222
  Regėjimo gydymas 228
  21 KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI 230
  Religiniai ir dvasiniai tikslai 230
  Meditacija ir pozityvūs teiginiai 232
  Psichoterapija 233
  Alkoholizmas ir narkomanija 234
  Santykiai 235
  Paleidimo mechanizmas 239
  Atsidavimas galutinei gyvenimo tikrovei 242
  A PRIEDAS. SĄMONĖS ŽEMĖLAPIS 245
  B PRIEDAS. KAIP KALIBRUOTI SĄMONINGUMO
  LYGMENIS 246
  Kineziologinio testo technika 246
  Specifinių lygmenų kalibravimas 249
  Skaitmeninis kalibravimas 249
  Pritaikymas ir atlikimas 249
  Lygių nustatymas 250
  Bendro pobūdžio informacija 251
  Apribojimai 252
  Dar kelios pastabos 253
  Neatitikimai 254
  APIE AUTORIŲ 255

  PRADŽIOS ŽODIS

   

  Šioje knygoje aprašomas mechanizmas, kuris padės atskleisti vidines galias, kad būtumėte laimingi ir sveiki, kad jus lydėtų sėkmė, kad nubustų jūsų intuicija ir kūrybingumas, kad jūsų gyvenimas būtų kupinas besąlyginės meilės, grožio ir ramybės. Tos galios slypi jumyse ir jūs galite jas pažadinti. Jos nepriklauso nuo jokių išorinių aplinkybių, jums nereikia išpažinti jokios religijos. Vidinė ramybė yra prigimtinė kiekvieno žmogaus teisė ir jos negali suvaržyti jokia žmonių grupė. Štai kokia yra universali visų didžiųjų mokytojų ir šventųjų žinia: Dangaus karalystė jau jumyse. Daktaras Deividas Hokinsas (David Hawkins) teigia: „Viskas, ko siekiate, nesiskiria nuo jūsų tikrojo AŠ.“

  Bet jeigu tai tiesa, kodėl ramybė, meilė, kūrybingumas ir kitos pozityvios būsenos taip sunkiai pasiekiamos? Kodėl taip nelengva jas atskleisti? Kodėl tiek daug nelaimingų žmonių? Jeigu mumyse „jau yra Dievo karalystė“, kodėl taip dažnai jaučiamės lyg pragare? Kaip atsikratyti vidinio dumblo, kuris labai trikdo mūsų kelionę? Jaučiamės taip, lyg koptume į statų, slidų kalną. Žodžiai apie laimę ir džiaugsmą skamba gražiai, bet mus kur kas dažniau lydi liūdesys, pyktis, neviltis, pavydas. Mes nuolat ką nors smerkiame ir kritikuojame ir šie pikti balsai drumsčia mūsų pirmapradę vidinę tylą. Kaip išsilaisvinti? Ką turėtume padaryti, kad išmoktume nevaržomai šokti džiaugsmo šokį, kad pamiltume visą žemės gyvybę ir kad realizuotume savo aukščiausią potencialą? Kaip mums tapti kanalais, per kuriuos į pasaulį imtų lietis palaima ir grožis?

  Šioje knygoje daktaras Hokinsas parodo kelią į laisvę. Tai kelias, kurį taip trokštame rasti, bet tą padaryti mums labai sunku.

  Dauguma esame taip išauklėti, kad visus materialius ir netgi dvasinius pasiekimus siejame su sunkiu darbu ir didelėmis pastangomis. „Lieti prakaitą“, „plušėti nuo aušros iki sutemų“, „užsidirbti kruvinas nuospaudas ant delnų“ – tokie ir kiti posakiai atspindi protestantiškos etikos palaikomą požiūrį, kad bet kokią sėkmę šiame pasaulyje lemia tik sunkus darbas. Nedirbsi – neturėsi, sakoma. Ir mes tuo tikime. Tačiau kur mus sunkus darbas ir didelės pastangos iš tikrųjų nuveda? Ar daug dirbdami tampame ramesni? Tikrai ne! Vis viena lieka kaltės jausmas ir nepasitenkinimas, mes jautriai reaguojame į kitų žmonių kritiką ir mums trūksta garantijos, kad ateityje viskas klostysis gerai.

  Jeigu paėmėte skaityti šią knygą, tikriausiai jūsų kantrybė jau trūko, nes pamatėte, kad pastangos norimų vaisių neduoda. Kuo labiau neriatės iš kailio, kad ką nors įgytumėte, tuo jūsų troškimas darosi tolimesnis. Turbūt ne kartą klausėte savęs, ar nėra kito būdo, kaip pasiekti vidinę ramybę ir patenkinti savo troškimus.

  Toks būdas yra! Sakau tai remdamasi savo patirtimi. Esu apsiskaičiusi ir surinkusi daugybę informacijos. Išbandžiau daug įvairių saviugdos būdų. Nors profesinės veiklos srityje mane lydėjo sėkmė, tačiau persekiojo visokios fizinės bei emocinės problemos ir galų gale aš priėjau tam tikrą ribą. Reikėjo rasti sprendimą. Tada aš sutikau daktarą Hokinsą ir susipažinau su jo darbais. Efektas buvo netikėtas ir dramatiškas. Prasidėjo sveikimas.

  Tiesa, iš pradžių mano požiūris buvo skeptiškas. Esu susipažinusi su įvairiomis dvasinėmis, filosofinėmis ir religinėmis sistemomis, bet jų metodai pasitenkinimo man nesuteikė, geriausiu atveju rezultatas būdavo laikinas. Turėdama tokią patirtį, nusprendžiau, kad ir Hokinso kelias ne kažin kur nuves. Bet mano ieškotojos dvasia nesutiko: „Vis dėlto aš pabandysiu. Galų gale neturiu ką prarasti.“ Pirmiausia perskaičiau knygą „Galia ir jėga“ (Power vs. Force). Kai baigiau skaityti paskutinį puslapį, toptelėjo, kad aš jau ne tokia, kokia buvau, kai skaičiau pirmą puslapį. Ėjo 2003 metai. Knygos poveikį jaučiu iki šiol, nors nuo to laiko, kai paėmiau ją į rankas, jau praėjo devyneri metai. Knyga paveikė visas mano gyvenimo sritis.

  Patyrusi ir fizinių, ir nefizinių pokyčių, padariau išvadą, kad daktaras Hokinsas kalba tiesą. Pokyčiai buvo visiškai tikri ir nepaneigiami. Pavyzdžiui, atsikračiau vienos priklausomybės, kurios daug metų niekaip negalėjau įveikti, išsigydžiau alergiją (buvau alergiška naminių gyvūnų plaukams, žiedadulkėms, pelėsiui), lioviausi pykti dėl daugelio dalykų, išmokau vertinti įvairias gyvenimo traumas (supratau, kad iš tikrųjų tai yra slaptos dovanos), susilpnėjo kai kurios mano

  baimės ir nerimas, kuris daug metų temdė mano asmeninį ir profesinį gyvenimą, galų gale aš išsprendžiau kelis vidinius konfliktus, kurie neleido man priimti savęs tokios, kokia buvau. Į šiuos neabejotinus pokyčius atkreipė dėmesį ir žmonės, kurie gyvenime buvo šalia manęs. Jie ėmė klausinėti, kas man atsitiko ir kaip galėčiau paaiškinti tuos pokyčius. Jeigu tokį klausimą išgirsčiau šiandien, patarčiau smalsiems klausėjams perskaityti šią knygą, kurią jūs dabar laikote rankose, – čia yra visi atsakymai.

  „Paleidimas“ – tai žemėlapis, kuris padės rasti kelią į laisvesnį gyvenimą visiems, kas nori leistis į tokią kelionę. Jei pritaikysite šioje knygoje aprašytus principus, jūsų gyvenimas taps geresnis. Principai gana paprasti ir juos suprasti nėra sudėtinga. Pagrindinis reikalavimas, kad kelionė būtų sėkminga – tai noras nutraukti saitus su senu gyvenimo būdu.

  Daktaras Hokinsas sako, kad tam tikra nedidelė mūsų esybės dalis yra prisirišusi prie tų pačių potyrių, nors jie neteikia jokio pasitenkinimo. Nors ir keista, bet mūsų mažasis „aš“ tenkinasi apgailėtina kasdienybe ir visais gyvenimo negatyvumais. Mažasis „aš“ jaučiasi bevertis (bet kartais būna išpuikęs), jis linkęs smerkti ir save, ir kitus, nuolat apgailestauja dėl praeities ir bijo ateities, nuolat kovoja, stengiasi būti teisus ir gydosi žaizdas. Žinoma, mažasis „aš“ siekia gauti kuo daugiau meilės, užuot pats ją dalijęs.

  Ar galite įsivaizduoti kitokį gyvenimą – kad jus lydi sėkmė ir jums dėl to net nereikia stengtis? Kad jūsų nedrasko pyktis ir jūs dėkojate už viską, kas nutinka? Kad jus lydi džiaugsmas, kad esate laisvi ir sugebate ieškoti tokių sprendimų, kurie būtų naudingi visiems?

  Kokios kliūtys trukdo taip gyventi?

  Deividas Hokinsas sako, kad tos kliūtys yra mūsų netikėjimas. Negalime patikėti, kad galime būti laimingi. Sakome sau: „Tai pernelyg gražu, kad būtų tiesa… gal kas nors ir gali susikurti tokį gyvenimą, bet tik ne aš.“ Ši knyga – dovana, kuri leis jums patirti neribotą džiaugsmą ir nesudrumsčiamą ramybę. Autorius aprašo savo asmeninę patirtį. Visa tai yra įmanoma. Nors mažasis „aš“ ciniškai sako, kad nieko nepakeisime, yra ir didysis AŠ, kuris ragina mus siekti permainų. Tą kvietimą sustiprina išmintingi ir nušvitę mokytojai, koks yra daktaras Deividas Hokinsas. „Mokytojo AŠ ir mokinio AŠ yra tas pats dalykas“, – sako jis.

  Ši knyga nepanaši į didžiąją dalį šiuolaikinės dvasinės literatūros. Esu gerai su ja susipažinusi ir galiu pasakyti, kad dauguma knygų, nagrinėjančių įvarius dvasinius klausimus, yra gana paviršutiniškos. O Deivido Hokinso darbas skelbia tikrą tiesą. Tai balsas žmogaus, kuris yra pažinęs savo tikrąjį AŠ. Hokinsas sako, kad energiniame lygmenyje mes visi esame susiję ir kad aukštųjų energijų virpesiai (pavyzdžiui, meilės) išsklaido žemųjų energijų virpesius (pavyzdžiui, baimės). Tai – dėsnis ir jei mes mokame juo pasinaudoti, pelnome gilią ramybę ir paskatiname savo kūną sveikti.

  Kad ir kokiame gyvenimo kelionės etape būtumėte, ši knyga nušvies kiekvieną kitą jūsų žingsnį. Paleidimo mechanizmas, kurį aprašo Deividas Hokinsas, yra universalus – taip galite paleisti ir nuo vaikystės užsilikusį pyktį, ir galutinai atsisakyti savo ego (mažojo „aš“). Knyga puikiai tiks ir tiems, kas siekia pagerinti savo profesinės veiklos rezultatus, ir tiems, kas nori išspręsti įvairias psichologines bei emocines problemas ar išsigydyti kūnišką ligą; galų gale ji bus naudinga ir dvasiniams ieškotojams, kurie siekia Nušvitimo. Svarbiausia, pasak daktaro Hokinso, turime pripažinti, kad mumyse yra susikaupusių daug negatyvių emocijų. Bet savęs dėl to smerkti neturime. Nereikia jaustis blogesniems už kitus. Tai yra dualistinis mažojo „aš“ polinkis ir mes jį turime atmesti.

  Mažasis „aš“ – tai pradžios taškas, nuo kurio Deividas Hokinsas mus kviečia pradėti kelionę. Pirmiausia turime pripažinti, kad šis „aš“ apskritai egzistuoja. Pradedame nuo ten, kur esame dabar – tik taip pateksime ten, kur norime būti. Jei bandysime apsimesti, kad esame arčiau tikslo, nieko nelaimėsime ir kelionė tik pailgės. Hokinsas sako, kad turime būti sąžiningi ir drąsūs, nes pripažinti savo šešėlį iš tikrųjų nelengva. Bet kai įsisąmoniname, kad socialinės aplinkos sukurtas mažasis „aš“ yra tikras, gauname galimybę nuo jo išsilaisvinti.

  Šioje labai pragmatiškoje knygoje daktaras Hokinsas aprašo techniką, kuri mums padės pasiekti trokštamą laisvę ir tapti iš tikrųjų laimingiems. Turime prigimtinę teisę tokie būti. Kad tai įmanoma, liudija tikros žmonių pasveikimo istorijos, kurių rasite šioje knygoje. Autorius per ilgametę klinikinio psichiatro praktiką tokių pavyzdžių sukaupė daug. Jie įkvepia ir ragina mus leistis į kelionę. Aiškiai matome, kokių rezultatų žmonės pasiekia, kai paleidžia negatyvius jausmus. Pasikeičia viskas – santykiai, šeimos gyvenimas, dvasiniai pasiekimai, seksualumas. Drauge su negatyviais jausmais išnyksta įvairios priklausomybės ir sveikatos bėdos.

  Visų problemų sprendimai glūdi mumyse. Tą tiesą skelbė ir tebeskelbia didieji dvasiniai lyderiai. Štai Dalai Lama sako: „Jei norime, kad pasaulyje įsivyrautų taika, turime nutraukti kovas savo viduje.“ O Gandhis kalbėjo taip: „Patys būkite tie pokyčiai, kuriuos norite matyti pasaulyje.“ Šių žodžių prasmė aiški. Mes visi esame didžiulės visumos dalys, ir kai pasveikstame patys, sveikesnė tampa visuma. Kiekviena individuali sąmonė yra susijusi su kolektyvine sąmone, todėl individualūs pokyčiai veikia visą pasaulį. Deividas Hokinsas, ko gera, pirmas pabandė pagrįsti šiuos teiginius moksliškai ir pritaikyti juos klinikinėje praktikoje. Jis įrodė, kad išorinis kūno sveikimas prasideda tada, kai daugiau meilės atsiranda viduje. Kai jūros lygis tampa aukštesnis, drauge pakyla ir visi joje esantys laivai. Kai mumyse atsiranda daugiau meilės, visas mūsų gyvenimas pakyla į aukštesnį lygmenį.

  ♦♦♦

  Daktaras Deividas Hokinsas – visame pasaulyje žinomas psichiatras, dvasinis mokytojas, sąmonės tyrinėtojas ir knygų autorius. Daugiau informacijos apie jį ir jo nepaprastą gyvenimą rasite knygos pabaigoje. Visą jo veiklą skatina visuotinė atjauta ir troškimas palengvinti žmonių kančias, kad ir kokios jos būtų. Ši ir kitos Deivido Hokinso knygos yra neįkainojama dovana visiems, kas siekia pakeisti savo gyvenimą. Deividas Hokinsas pats gavo šią dovaną, kai patyrė nušvitimo palaimą. Dabar jis dalijasi ja su savo skaitytojais ir rodo jiems išsilaisvinimo kelią. Į šią kelionę leistis galime visi.

  Fran Grace, redaktorė,

  Redlandso universiteto religijų studijų profesorė ir meditacijų grupės vadovė

  Svoris 0.31 kg
  Išmatavimai 21 × 14.5 × 2 cm

  Jums taip pat gali patikti…

  Autoriai
  ADAM (1)
  Mooji (2)
  OSHO (4)
  Ramtha (1)
  Scroll to Top