Įkvėpimo leidykla visiems

LAIMĖS HORMONAI

1.00  su PVM

Knygą

Kiekis

Turime

APIE KNYGĄ/APRAŠYMAS
INFORMACIJA

[real3dflipbook id='4']

Išmokykite savo smegenis pakelti serotonino, dopamino, oksitocino ir endorfino lygį

Rašytoja, paskaitininkė, Vidinio žinduolio instituto steigėja, tarpdisciplininių socialinių mokslų daktarė LORETTA GRAZIANO BREUNING savo knygoje supažindina su smegenyse išskiriamomis cheminėmis medžiagomis, kurios leidžia žmonėms pasijusti laimingiems. Autorė analizuoja, kaip šios medžiagos veikia gyvūnus ir kokios yra jų užduotys. Ji išsamiai paaiškina, kaip smegenys kuria įpročius ir kodėl sunku atsikratyti blogųjų. Knygoje pateikiamas keturiasdešimt penkių dienų planas, kuris padės pasirinkti bei išsiugdyti naujus, pozityvius elgesio įpročius. Čia taip pat rasite daug pratimų, kurie palengvins kiekvieną žingsnį dirbant su pokyčiais savyje.

Naujas požiūris, kaip pakelti savo laimės lygį!

Pasijuskite laimingesni per 45 dienas! Knygos „Laimės hormonai“ autorė atskleidžia, kaip išmokyti savo smegenis dažniau išskirti hormonus, kurie leidžia mums pasijausti laimingiems. Ji išsamiai ir visiems suprantamai paaiškina, kokį vaidmenį atlieka „laimės hormonai“ serotoninas, dopaminas, oksitocinas bei endorfinas ir kas paskatina juos išsiskirti. Autorė taip pat pateikia pratimų ir paprastą planą, kaip sukurti smegenyse naujus neuronų tinklus ir suformuoti naujų įpročių, kurie sužadina laimės hormonų išsiskyrimą, taigi ir leidžia dažniau patirti pasitenkinimo jausmą. Ši knyga parodys jums tiesiausią kelią į laimę!

„Smegenys kuria lūkesčius apie tai, kas suteiks jums laimės, ir į pasaulį žiūri per šių lūkesčių prizmę. Jūs nepastebite daugelio detalių ir aplinkybių, nes jūsų smegenys yra labai smarkiai susitelkusios į tai, ką jau esate patyrę praeityje. Net ir „geras pasirinkimas“ laimės suteikia tik trumpą laiką, nes laimės hormonai išsiskiria trumpais pliūpsniais. Todėl pagrindinis „geras pasirinkimas“, kurį turime padaryti pirmiausia, yra pasirinkimas išmokti valdyti savo laimės hormonus. Jeigu nuspręsite būti laimingi, jūsų smegenys ras dalykų, kuriais galėsite džiaugtis.“

- L. G. Breuning

***

IŠTRAUKA IŠ KNYGOS

ĮŽANGA

Kai jaučiatės gerai, jūsų smegenys išskiria dopaminą, serotoniną, oksitociną arba endorfiną. Jūs norite patirti kuo daugiau gerų jausmų, nes jūsų smegenys yra sukurtos nuolat jų siekti. Deja, ne visada gaunate tai, ko norite, ir tai natūralu. Smegenys neišskiria laimės hormonų, kol nepasiūlome joms būdo patenkinti kokį nors su išlikimu susijusį poreikį, pavyzdžiui, maisto, saugumo ar socialinio palaikymo. Net ir tada laimės hormonų lygis tik trumpam šokteli aukštyn, ir netrukus smegenys vėl grįžta į neutralią būseną, pasirengusios reaguoti į kitą galimybę, kad užtikrintų savo išlikimą. Štai kodėl jūsų nuotaika nuolat svyruoja. Taip veikia gamtos sukurtas mechanizmas!

Daugelis žmonių turi įvairių įpročių, kurie mažina išlikimo galimybes. Kaip tai įmanoma, žinant, kad mūsų smegenys veikia elgesį, kuris išlikimo šansus padidina? Kai laimės hormonų poveikis nuslūgsta, pasijuntame blogiau – lyg būtume kažin ką praradę, todėl iš karto pradedame ieškoti patikimo būdo vėl kuo greičiau pasijusti geriau. Ilgai ieškoti nereikia, nes visi tokiomis aplinkybėmis anksčiau jau padėję būdai paliko mūsų smegenyse pėdsaką, o kai kurie jų tapo įpročiais. Greitą laimę žadančių įpročių turi visi žmonės: vieni užkandžiauja, kiti sportuoja, kai kurie leidžia pinigus, o kiti juos taupo, vieni ieško draugijos ir triukšmo, kiti renkasi vienatvę ir ramybę, vieni puola ginčytis, kiti – taikytis. Tačiau nė vienas šių įpročių nesuteikia laimės ilgam, nes mūsų smegenys veikia kitaip. Po kiekvieno naujo laimės hormonų pliūpsnio organizmas jį greitai asimiliuoja ir, norėdami gauti jų daugiau, turime vėl ką nors daryti. Taip vaikydamasis laimės jausmo žmogus gali tapti savo įpročių vergu ir galiausiai pasidaryti labai nelaimingas.

Ar nebūtų nuostabu, jei laimės hormonus galėtumėte paskatinti išsiskirti naujais būdais? Argi nebūtų puiku jaustis gerai, užsiimant veikla, kuri jums naudinga? Tai įmanoma, jeigu suprasite, kaip veikia žinduolių smegenys. Žinodami, kas laukinėje gamtoje stimuliuoja laimės hormonų išsiskyrimą ir kaip jūsų smegenys senus įpročius pakeičia naujais, galėsite susikurti naujų laimės įpročių ir „įrašyti“ juos į savo smegenis. Ši knyga padės tai padaryti per keturiasdešimt penkias dienas.

Kodėl naujo įpročio formavimas neteikia džiaugsmo? Nes jūsų seni įpročiai yra lyg gerai išgrįsti greitkeliai smegenyse, o naujus įpročius sunku suaktyvinti, nes jie primena siauručius takelius neuronų džiunglėse. Nepažįstami takeliai atrodo pavojingi ir varginantys, todėl pagunda lėkti gerai pažįstamais greitkeliais yra labai didelė. Tačiau drąsa bei atkaklumas padės nutiesti naują greitkelį ir keturiasdešimt šeštą dieną pasijusite taip gerai, kad nuspręsite tučtuojau imtis dar vieno.

Perspėjimas: Ši knyga yra apie jūsų, o ne apie kitų žmonių smegenis. Jeigu turite įprotį dėl savo neurocheminių pakilimų ir nuosmukių kaltinti kitus, čia palaikymo nerasite. Priekaištauti sau taip pat nereikia – užuot dėl visko kaltinę savo žinduolio smegenis, pasistenkite su jomis susidraugauti. Netrukus sužinosite, kaip tai padaryti.

Pirmiausia susipažinsime su smegenyse išskiriamomis cheminėmis medžiagomis, kurios leidžia mums pasijusti laimingiems. Sužinosime, kaip jos veikia gyvūnus ir kokios yra jų užduotys. Tada išsiaiškinsime, kaip smegenys kuria įpročius ir kodėl sunku atsikratyti blogųjų. Galiausiai aptarsime keturiasdešimt penkių dienų planą, kuris padės pasirinkti naujus elgesio įpročius ir rasti savyje drąsos bei užsispyrimo kartoti juos kiekvieną dieną, kol jie taps jūsų dalimi. Knygoje taip pat rasite daug pratimų, kurie palengvins kiekvieną žingsnį. Rezultatas jums tikrai patiks – laimingesnis ir sveikesnis jūs!

Daugiau
SKU:
BRE003
Puslapių skaičius:
264
Vertėjas:
Živilė Šileikaitė
Redaktorius:
Renata Buinickienė
Leidimo metai:
2019
Ilustracijos:
nėra
Viršelis:
minkštas
ISBN:
9786094690716
Formatas:
Popierinė
Svoris:
0.32
kg
Išmatavimai:
21
x
14.5
x
2.1
cm

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI

užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Newsletter signup

Palaukite...

Thank you for sign up!

Kontaktai

Drobės g. 62
Kaunas, LT45181

(+370) 654 67767
info@mijalba.com
© 2024 - LEIDYKLA MIJALBA / TAISYKLĖS IR SĄLYGOS / PRIVATUMO POLITIKA
cross-circle
Prekė įtraukta į krepšelį0
Prekių krepšelyje nėra
Tęsti apsipirkimą
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram